História spoločnosti TOPWET s.r.o.

Vážení zákazníci, obchodní partneri a priatelia,

vítame vás na webových stránkach spoločnosti TOPWET s.r.o., dodávateľa strešných prvkov.

Spoločnosť TOPWET je vnímaná odbornou verejnosťou ako výrobca prvkov pre odvodnenie plochých striech. Uznanie si získali najmä dvojstupňové strešné vpusty s integrovanými manžetami hydroizolačných materiálov a chrliče so zníženou odtokovou hranou. Zásluhou optimálnej materiálovej základne, najmä polyamidu PA6 pre tela vpustov, a vychytaným technickým riešením predstihol TOPWET vlastnosťami výrobkov mnohé tradičné zahraničné produkty. Preto sú jeho výrobky pre odvodnenie striech, s ktorými TOPWET vstúpil bezprostredne po svojom založení na tuzemský trh, tiež mnoho rokov aj predmetom exportu.

Popri tradičných výrobkov pre odvodnenie sa na našom trhu tiež už trvale zabývala ďalšia obchodná značka spoločnosti TOPWET, a to ochranné systémy proti pádu osôb z výšky TOPSAFE. Tie predstavujú kompletný sortiment kotviacich bodov a zariadení využívaných na plochých i šikmých strechách. Jedná sa najmä o záchytné systémy uplatnené v tých prípadoch, kedy nie je zaistená ochrana osôb proti pádu z výšky technickou konštrukciou. V ponuke spoločnosti TOPWET sú ale aj rôzne zábradlia a zábrany slúžiace pre kolektívny spôsob ochrany.

Tretí obchodnou značkou spoločnosti TOPWET sú fasádne systémy TOPFACE, u ktorých sa predpokladá v najbližších rokoch rýchly rozvoj vďaka jednej významnej akvizícii. TOPWET totiž rozšíril svoju ponuku o cementovláknité dosky vlastnej výroby. S ponukami služieb a výrobkov jednotlivých divízií spoločnosti TOPWET je možné sa oboznámiť na samostatných stránkach www.topsafe.skwww.topface.cz.

Výroba doplnkov pre ploché strechy začala už v roku 2000 v rámci jednej z výrobných divízií spoločnosti PF Postforming s.r.o. so sídlom vo Veľkej Bíteši. Táto spoločnosť sa vtedy zaoberala hlavne výrobou a dodávkou strešných svetlíkov na území Českej a Slovenskej republiky. Z dôvodu neustále sa zvyšujúcich požiadaviek realizačných firiem na výrobu a dodávku ďalších strešných doplnkov sa začal nielen vlastný vývoj strešných vpustov, ale boli začaté aj vývojové práce na ostatných doplnkoch. Tým bol daný základ vlastnému výrobnému sortimentu strešných prvkov, o ktorého rozsahu si je možné urobiť predstavu na stránkach www.topwet.sk.

Nižšie pár míľnikov z histórie spoločnosti:

Rok 2000

Začatie činnosti v rámci jednej z výrobných divízií spoločnosti PF Postforming s.r.o. so sídlom vo Veľkej Bíteši.

Rok 2005

Od roku 2005 začala na slovenskom trhu pôsobiť samostatná spoločnosť ponúkajúci kompletný sortiment výrobkov pre systémové odvodnenie plochých striech.

Rok 2006

Od roku 2006 sa ponuka spoločnosti rozšírila o ďalšie doplnky určené pre kompletizáciu hydroizolačných systémov na plochých strechách.

Rok 2007

Už v roku 2007 začal TOPWET ako prvý subjekt v ČR ponúkať kotviace body pre bezpečnú prácu na plochých strechách.

Rok 2008

V roku 2008 realizoval TOPWET kompletný systém zaistenia proti pádu osôb z výšky na komplexu obchodného centra Arkády v Prahe 4.

Rok 2009

Na základe začlenenia Českej republiky do štruktúry EÚ a postupného preberania noriem EÚ dochádza k výraznému posilneniu technickej podpory v oblasti bezpečnosti.

Rok 2010

Od roku 2010 dodáva TOPWET výrobky pod vlastnou obchodnou značkou TOPSAFE tiež na poľský, rumunský a slovenský stavebný trh.

Rok 2011

V roku 2011 sa výroba aj sídlo spoločnosti presúva z Veľkej Bíteše do Ostrovačíc u Brna, do areálu ležiaceho v priamom dosahu z diaľnice D1.

Rok 2012

V areáli s veľkosťou 3000 m2 spoločnosť zaisťuje výrobu, technickú a obchodnú podporu, vlastné rozšírené sklady umožňujú tiež operatívnejšie reakcie na potreby zákazníkov.

Rok 2013

V rámci technickej podpory zahajuje spoločnosť TOPWET tiež prednáškovú činnosť na vysokých školách, napr. na VUT Brno, ČVUT Praha, VŠTE České Budějovice.

Rok 2014

Spoločnosť ďalej výrazne rozširuje ponuku strešných prvkov o rôzne tvarovky a prestupy a tiež o svetlovody.

Rok 2015

Spoločnosť rozširuje svoje aktivity z oblasti plochých a šikmých striech tiež do oblasti opláštenia budov.

Rok 2016

Spoločnosť ďalej výrazne rozširuje ponuku v oblasti odvodnenia o kompletný sortiment terasových doplnkov pre strešné a terasové vpusty.

Rok 2017

Spoločnosť uvádza na trh podtlakový systém odvodnenia so strešnými vpustami s integrovanou manžetou hydroizolačného materiálu.

Výrobky TOPWET a systémy ochrany proti pádu osôb z výšky TOPSAFE boli prezentované na mnohých veľtrhoch, napríklad na:

  • Bau Mníchov
  • Dach+Holz Stuttgart
  • Dach+Holz Kolín nad Rýnom
  • For Arch Praha
  • IBF Brno
  • Budma Poznaň

a na mnohých ďalších regionálnych a špecializovaných výstavách a ďalej na rôznych konferenciách v rámci ČR a SR.

Spoločnosť je certifikovaná podľa ISO 9001:2008 a výrobky sú certifikované u významných nemeckých spoločností, napr.:

  • LGA QualiTest GmbH, Würzburg
  • IFBT GmbH Lepizig
  • Deutsches Institut für Bautechnik GmbH, Berlin
  • DEKRA Exam GmbH, Bochum

Firma TOPWET je neustále pripravená aktívne sa rozvíjať a rozširovať svoje výrobné a obchodné zázemie, posilňovať svoju pozíciu nielen v Českej republike, ale aj v celej Európe. Naším hlavným cieľom bude aj naďalej vysoká kvalita našich výrobkov a služieb, a vo svojom dôsledku najmä spokojný zákazník a úspešný obchodný partner.Ponúkame kompletný sortiment výrobkov pre systémové odvodnenie plochých striech, ochranné systémy proti pádu osôb TOPSAFE a celý rad ďalších doplnkov.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

 


Potrebujete poradiť?
Kontaktujte nás.

 

Zákaznícka infolinka:
+420 777 717 116


E-mail: