Články

Navrhovanie odvodnenia plochých striech 2: Podtlakové systémy

Odvodnenie plochých striech je možné navrhovať ako systém gravitačný alebo podtlakový. Bližšie sú oba systémy špecifikované v ČSN EN 12 056-3: 2001 Vnútorné kanalizácie – Gravitačné systémy – Časť 3: Odvádzanie dažďových vôd zo striech – Navrhovanie a výpočet v článkoch 6.1 a 6.2. Oba systémy sa líšia tým, že u gravitačného systému sa uvažuje so stupňom plnenia zvislého odpadu max. 0,33, u podtlakového systému sa uvažuje s plným plnením.

Prečítať celý článok v PDF

Navrhovanie odvodnenia plochých striech 1: Gravitačné systémy

Odvodnenie plochých striech je možné navrhovať ako systém gravitačný alebo podtlakový. Bližšie sú oba systémy špecifikované v ČSN EN 12 056-3: 2001 Vnútorné kanalizácie – Gravitačné systémy – Časť 3: Odvádzanie dažďových vôd zo striech – Navrhovanie a výpočet v článkoch 6.1 a 6.2. Oba systémy sa líšia tým, že u gravitačného systému sa uvažuje so stupňom plnenia zvislého odpadu max. 0,33, u podtlakového systému sa uvažuje s plným plnením. Pretože podtlakové systémy sú vhodné len pre určité špecifické prípady, bude predmetom tohto článku iba tradičné odvodnenie gravitačné.

Prečítať celý článok v PDFPonúkame kompletný sortiment výrobkov pre systémové odvodnenie plochých striech, ochranné systémy proti pádu osôb TOPSAFE a celý rad ďalších doplnkov.


Sledujte nás na sociálnych sieťach

 


Potrebujete poradiť?
Kontaktujte nás.

 

Zákaznícka infolinka:
+420 777 717 116


E-mail: